Shporta (e zbrazët) 0

Risi

ZMB (60 caps)

ZMB is an essential mineral/vitamin...
1 750 Lekë -20%

1 400 Lekë

Të gjitha produktet e reja

Në Ofertë

Të gjitha produktet në ofertë

Më të shitur

Më të shiturit
-20% Hyper Mass 2.27kg

Hyper Mass 2.27kg

Kurseni 20% 4 160 Lekë me TVSH
5 200 Lekë

Blij më shumë dhe kurse

  Produkt me karbohidrate, proteinë dhe kreatinë, përmbajtje të lartë me fibra dietale, pa sheqer të shtuar

  Shija
  Në dispozicion

  redeem
  Duke blerë këtë produkt mund të grumbulloni deri në 416 pikë besnikërie . Shporta juaj do të përmbajë gjithsej 416 pikë që mund të shndërrohen në një kupon prej 83 Lekë .


  Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 2 500 Lekë Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 2 500 Lekë
   

  Karakteristikat kryesore:

  TriCarbo Matrix: Tre burime të ndryshme karbohidratesh nga karbohidratet me indekse të ndryshme glicemike
       Përzierja e proteinave: Tre burime të ndryshme të proteinave
       Me kreatinë monohidrat të mikronizuar
       Pa sheqer të shtuar*
       Me Fibra Dietale
       Përmbajtje e lartë e proteinave
       Pa gluten

  Përshkrimi:

  Hyper Mass është një zgjedhje e shkëlqyer për ata që duan të shtojnë peshë pasi tani mund të plotësoni marrjen e shtuar të kalorive të nevojshme për zhvillimin tuaj muskulor me  një produkt që përbëhet nga përbërës të zgjedhur me kujdes.

  Tricarbo Matrix është një kompleks karbohidratesh që përbëhet nga tre burime të ndryshme karbohidratesh me indekse të ndryshme glicemike. E gjithë kjo pa sheqer të shtuar*!

  Përzierja e proteinave përmban 3 përbërës të ndryshëm të proteinave që kanë kohë të ndryshme absorbimi për të siguruar burimet e proteinave të nevojshme për zhvillimin e masës muskulore.

  Për të siguruar një përbërje të ekuilibruar ushqyese, çdo racion përmban 1.4g yndyrë. Sidoqoftë, kjo nuk është e gjitha, sepse Hyper Mass gjithashtu përmban 3.25 g kreatinë monohidrat të mikronizuar (me madhësi më të vogla të grimcave) për racion që ka veti më të favorshme sesa kreatina konvencionale.

  TriCarbo Matrix, kompleksi ideal i karbohidrateve pa sheqer të shtuar*!

  Marrja shtesë e kalorive është thelbësore gjatë shtimit , e cila kryesisht mund të arrihet me rritjen e konsumit të karbohidrateve dhe proteinave. Përveç sasisë, është gjithashtu e rëndësishme t'i kushtoni vëmendje cilësisë së marrjes së lëndëve ushqyese.

  Duke pasur parasysh këtë u zhvillua TriCarbo Matrix që përveç karbohidrateve  me index të lartë glicemik (maltodekstrina), përmban edhe sasi të lartë të fibrave me indeks të ulët glicemik në formën e inulinës. Për më tepër, ajo gjithashtu përmban niseshte misri, e cila është një burim modern dhe popullor i karbohidrateve.

  Kjo formulë komplekse e karbohidrateve është ideale për të mbuluar marrjen e energjisë të kërkuar për shtim në peshë, të gjitha pa sheqer të shtuar*.

  Kombinimi i proteinave: koncentrat i proteinës së hirrës, kazeinat i kalciumit, izolat i proteinës së hirrës

  Kompleksi i proteinave përmban tre përbërës të proteinave me kohë të ndryshme absorbimi. Falë vlerës së tyre të lartë biologjike ato ju sigurojnë një burim të shkëlqyer proteinash gjatë shtimit në peshë.

  Përbërja ushqyese e balancuar në shërbim të rritjes

  Është shumë e rëndësishme që një produkt për shtim në peshë të përmbajë të tre makronutrientët në përmasat e duhura dhe Hyper Mass plotëson këtë kërkesë: përveç përmbajtjes së tij të lartë të proteinave, karbohidratet dhe yndyra janë gjithashtu të përfshira në përbërësit e tij.

  Kreatinë Monohidrat i mikronizuar

  Kreatina është një makromolekulë që përmban tre aminoacide (glicinë, metioninë, argininë); rrit performancën fizike gjatë ushtrimeve të përsëritura afatshkurtra, me intensitet të lartë.

  Ashtu si të gjitha produktet e BioTechUSA, Hyper Mass përbëhet nga përbërës të sigurt dhe të zgjedhur me kujdes.

  *Produkti përmban sheqerna të pranishëm natyrshëm.

  Çfarë përmban Hyper Mass?

  Në 1 racion (65g):
  254 kcal
  proteina: 20 g
  karbohidrate: 38 g (nga të cilat sheqerna natyrshëm të pranishëm: 4.9 g)
  fibra: 5.4 g
  yndyrë: 1.4 g
  kreatinë monohidrat e mikronizuar: 3.25 g (nga të cilat kreatina: 2.9)

  Kujt dhe pse  Rekomandohet Hyper Mass?

  si për gratë ashtu edhe për burrat
  për të mbështetur rigjenerimin e muskujve pas stërvitjes
  për rritjen e peshës trupore dhe masës muskulore
  nëse e shihni problematike të merrni kaloritë e kërkuara shtesë
  Produkti me shije karamel-kapuçino përmban 36 mg kafeinë për 100g, prandaj rekomandohet vetëm nëse jeni mbi 18 vjeç, dhe nuk rekomandohet për fëmijët ose gratë shtatzëna.


  Përdorimi i rekomanduar:


  Përzieni një servim (65g = 4 lugë gjelle) pluhur në një sheker me 450ml ujë. Në ditët e stërvitjes merrni 1 servim në mëngjes dhe 1 servim direkt pas stërvitjes. Në ditët e pushimit merrni një racion në megjes dhe një në mbrëmje.

  Përbëresit:

  lajthi: maltodextrin 51%, koncentrat i proteinave të hirrës, inulin 7%, pluhur kakao me yndyrë të reduktuar, misër dylli vendas 5%, kreatinë monohidrat i mikronizuar 5%, kazeinat kalciumi (përmban qumësht), trashës (gomë celuloze), emulsifikues: lecithins (soje ), aromatizues, kripë, izolim i proteinës së hirrës, ëmbëlsues (sukralozë).

  karamel-kapuçino: maltodextrin 53%, koncentrat proteine ​​hirre, inulin 7%, misër dylli vendas 5%, kreatinë monohidrat i mikronizuar 5%, kazeinat kalciumi (përmban qumësht), kokosi me yndyrë të reduktuar, aromatizues, trashës (çamçakëz celulozë), emulsifikues: lecithins (soje), kripë, izoluar proteina hirrë, sweetener (sucralose).

  çokollatë: maltodextrin 51%, koncentrat proteine ​​hirrë, inulin 7%, pluhur kakao të reduktuar në yndyrë, misër dylli vendas 5%, kreatinë monohidrat i mikronizuar 5%, kazeinat kalciumi (përmban qumësht), trashës (gomë celuloze), aromatizues, emulsifikues: lecithins (soje), izolimi i proteinës së hirrës, kripë, ëmbëlsues (sukralozë).

  vanilje: maltodextrin 54%, koncentrat proteine ​​hirre, inulin 7%, misër dylli vendas 5%, kreatinë mononidrat i mikronizuar 5%, kazeinat kalciumi (përmban qumësht), trashës (çamçakëz celuloze), aromatizues, emulsifikues: lecithins (soje), proteina hirrë izoluar, kripë, ëmbëltues (sukralozë), ngjyrë (tartrazinë) 1.

  luleshtrydhe: maltodextrin 53%, koncentrat proteine ​​hirre, inulin 7%, misër dylli vendas 5%, kreatinë monohidrat i mikronizuar 5%, kazeinat kalciumi (përmban qumësht), trashës (çamçakëz celuloze), aromatizues, acid (acid limoni), emulsifikues: lecithins (soja), kripa, izolimi i proteinave të hirrës, ëmbëlsuesi (sukraloza), ngjyra (Allura Red AC) 1.

  1Tartrazine, Allura Red AC: Mund të ketë një efekt negativ në aktivitetin dhe vëmendjen tek fëmijët.

  Prodhuar në një fabrikë që prodhon qumësht, vezë, gluten, soje, krustace, dioksid squfuri dhe arra që përmbajnë ushqime.

  Të dhënat mesatare ushqyese: 1 racion: 65 g | Doza ditore: 2 porcione (130 g)

   

  në 100 g

  RI** (in 100 g)

  në 65 g

  Energjji

  1656 kJ/ 391 kcal

  20%

  1076 kJ/254 kcal

  Yndyrë

  -nga të cilat acide yndyrore të ngopura

  2,2 g

  1,2 g

  3%

  6%

  1,4 g

  0,78 g

  Karbohydrate

   - nga të cilat sheqer

  58,5 g

  7,6 g

  23%

  <8%

  68 g

  4,9 g

  Fibra

  8,3 g

  **

  5,4 g

  Proteinë

  30 g

  60%

  20 g

  Kripë

  1 g

  17%

  0,65 g

  ** Marrja e referencës për një të rritur mesatar (8400 kJ / 2000 kcal).

  Pa sheqer: <0.5 g sheqer / 100 ml në pije të gatshme për pije.

  Pa gluten në përputhje me legjislacionin e BE -së.

  Përbërës të tjerë aktivë

  në 1 servim (65 g)

  doza ditore (130 g)

  Kreatinë Monohydrate Micronizuar

  - nga e cila Kreatinë

  3,25 g

   

  2,9 g

  65 g

   

  5,7 g