Shporta (e zbrazët) 0

Risi

ZMB (60 caps)

ZMB is an essential mineral/vitamin...
1 750 Lekë -20%

1 400 Lekë

Të gjitha produktet e reja

Në Ofertë

Të gjitha produktet në ofertë

Më të shitur

Më të shiturit
-20%

100% Whey Isolate 700g

Kurseni 20% 3 808 Lekë me TVSH
4 760 Lekë

Blij më shumë dhe kurse

  100% WHEY ISOLATE

  L-GLUTAMINË TË SHTUAR

  100% PROTEINË NGA HIRRA

  Shija
  Në dispozicion

  redeem
  Duke blerë këtë produkt mund të grumbulloni deri në 380 pikë besnikërie . Shporta juaj do të përmbajë gjithsej 380 pikë që mund të shndërrohen në një kupon prej 76 Lekë .


  Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 2 500 Lekë Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 2 500 Lekë
   

  100% Whey isolate është një proteinë me cilësi të shkëlqyer nga izolati i hirrës dhe e forcuar me hidrolizat të hirrës që përthithet shumë më shpejt .

  Kjo formulë është më e varfër në karbohidrate se më parë!

  Zakonisht proteinat e izolatit të hirrës janë të prodhuara për të pasur një përqindje më të lartë të proteinës sesa koncentratet e hirrës, kjo nënkupton gjithashtu që izolatet kanë me pak sheqer (përfshirë laktozën) dhe yndyrë.

  Proteinat e dietës janë burimi i azotit dhe aminoacideve esenciale, që i nevojiten trupit për rritjen e indeve dhe mirëmbajtjen e tij.

  Prandaj 100% Whey Isolate kontribuon në rritje dhe mirëmbajtjen e masës muskulare, dhe gjithashtu në mirëmbajtjen e kockave. Proteina e hirrës nga qumështi quhet proteinë e kompletuar, pasi i jep trupit gjithë llojet e nevojshme të aminoacideve, përfshirë këtu edhe 9 aminoacidet që trupi nuk mund t'i sintetizojë dhe duhet t'i marrë me ushqim (p.sh.Histidina, Izoleucina, Leucina, Lizina, Metionina, Fenilalanina, Treonina, Triptofani, Valina).

  100% Whey Isolate ka L-Glutaminë të shtuar që është aminoacidi i lirë më i bollshëm në trupin njerëzor.

  Këto deklarata janë të vërtetuara shkencërisht nga Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe janë autorizuar nga Komisioni Evropian(KE).

  PËRDORIMI
  Përzieni një servim (25 g) në 300 ml ujë, qumësht ose ndonjë lëng tjetër. Koha më e mirë e përdorimit është pas stërvitjes.

  INFORMACION MBI ALERGJENËT
  Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, sojë, gluten, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës krustacësh.

  KUJDES
  MBAJENI LARG FËMIJËVE! Përdoreni këtë produkt së bashku me ushqimin, si pjesë e një diete të shëndetshme, të ekuilibruar, jo si një zëvendësim të saj.

  SHIJE
  Çokollatë, Vanilje, Luleshtrydhe, Banane,


  PAKETIMI
  700 g - 28 servime

  PËRBËRËSIT
  Banane :
  Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Banane), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi), Rregullues i Aciditetit(Monohidrat i Acidit Citrik ).

  ÇOKOLLATË :
  Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Pudër kakao me yndyrë të reduktuar (10-12%), Shije(Çokollatë ), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi)

  VANILJE :
  Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Vanilje), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi).

  LULESHTRYDHE :
  Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Luleshtrydhe), L-Glutaminë, Ngjyrë (panxhar i kuq) Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi), Rregullues i Aciditetit (Monohidrat i Acidit Citrik ).

  MJEDËR:
  Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Mjedër), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi), Rregullues i Aciditetit (Monohidrat i Acidit Citrik ), Ngjyrë (Ponceau 4R **).

  **Mund të ketë efekt negativ në aktivitet dhe përqendrim tek fëmijët.