Shporta (e zbrazët) 0

Risi

Oatmeal

Oatmeal for healthy cholesterol levels!
1 650 Lekë -30%

1 155 Lekë

Protein Pudding

Gourmet dessert with casein and whey...
2 000 Lekë -30%

1 400 Lekë

Protein Oatmeal

Ushqim funksional me shumë proteina dhe...
2 450 Lekë -30%

1 715 Lekë

Të gjitha produktet e reja

Në Ofertë

Të gjitha produktet në ofertë

Më të shitur

Më të shiturit
-30%

100% Whey Isolate*

Kurseni 30% 6 930 Lekë Me TVSH
9 900 Lekë

100% WHEY ISOLATE

L-GLUTAMINË TË SHTUAR

100% PROTEINË NGA HIRRA

Në dispozicion

redeem
Duke blerë këtë produkt mund të grumbulloni deri në 693 pikë besnikërie . Shporta juaj do të përmbajë gjithsej 693 pikë që mund të shndërrohen në një kupon prej 139 Lekë .


Vlera e mbetur nga blerja për të pëfituar transport falas 2 500 Lekë Transporti falas ofrohet për blerjet mbi 2 500 Lekë
 

Pagesë e sigurtë

 

Dërgesa

 

Kthimi

100% Whey isolate është një proteinë me cilësi të shkëlqyer nga izolati i hirrës dhe e forcuar me hidrolizat të hirrës që përthithet shumë më shpejt .

Kjo formulë është më e varfër në karbohidrate se më parë!

Zakonisht proteinat e izolatit të hirrës janë të prodhuara për të pasur një përqindje më të lartë të proteinës sesa koncentratet e hirrës, kjo nënkupton gjithashtu që izolatet kanë me pak sheqer (përfshirë laktozën) dhe yndyrë.

Proteinat e dietës janë burimi i azotit dhe aminoacideve esenciale, që i nevojiten trupit për rritjen e indeve dhe mirëmbajtjen e tij.

Prandaj 100% Whey Isolate kontribuon në rritje dhe mirëmbajtjen e masës muskulare, dhe gjithashtu në mirëmbajtjen e kockave. Proteina e hirrës nga qumështi quhet proteinë e kompletuar, pasi i jep trupit gjithë llojet e nevojshme të aminoacideve, përfshirë këtu edhe 9 aminoacidet që trupi nuk mund t'i sintetizojë dhe duhet t'i marrë me ushqim (p.sh.Histidina, Izoleucina, Leucina, Lizina, Metionina, Fenilalanina, Treonina, Triptofani, Valina).

100% Whey Isolate ka L-Glutaminë të shtuar që është aminoacidi i lirë më i bollshëm në trupin njerëzor.

Këto deklarata janë të vërtetuara shkencërisht nga Autoriteti Europian i Sigurisë Ushqimore (EFSA) dhe janë autorizuar nga Komisioni Evropian(KE).

PËRDORIMI
Përzieni një servim (25 g) në 300 ml ujë, qumësht ose ndonjë lëng tjetër. Koha më e mirë e përdorimit është pas stërvitjes.

INFORMACION MBI ALERGJENËT
Prodhuar në një strukturë që përpunon qumësht, vezë, sojë, gluten, kikirikë, arra, peshk dhe përbërës krustacësh.

KUJDES
MBAJENI LARG FËMIJËVE! Përdoreni këtë produkt së bashku me ushqimin, si pjesë e një diete të shëndetshme, të ekuilibruar, jo si një zëvendësim të saj.

SHIJE
700 g, 2000 g, : Çokollatë, Vanilje, Luleshtrydhe, Banane, Mjedër.
4000 g: Çokollatë, Vanilje, Luleshtrydhe, Banane.

PAKETIMI
2000 g - 80 servime

PËRBËRËSIT
Banane :
Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Banane), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi), Rregullues i Aciditetit(Monohidrat i Acidit Citrik ).

ÇOKOLLATË :
Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Pudër kakao me yndyrë të reduktuar (10-12%), Shije(Çokollatë ), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi)

VANILJE :
Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Vanilje), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi).

LULESHTRYDHE :
Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Luleshtrydhe), L-Glutaminë, Ngjyrë (panxhar i kuq) Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi), Rregullues i Aciditetit (Monohidrat i Acidit Citrik ).

MJEDËR:
Izolat i Proteinës së hirrës i Mikrofiltruar and Ultrafilttuar (nga qumështi, Emulsifikues: Lecitina e sojës ) që përmban beta laktoglobulin, alfa laktalbumin,serum albumine të gjedhit, imunoglobulinën G, laktoferrin, mikroelemente proteinike glikomakropeptide , Shije (Mjedër), L-Glutaminë, Ëmbëlsues (Sukralozë, Acesulfam K), Hidrolizat i Proteinës se Hirrës (nga qumështi), Rregullues i Aciditetit (Monohidrat i Acidit Citrik ), Ngjyrë (Ponceau 4R **).

**Mund të ketë efekt negativ në aktivitet dhe përqendrim tek fëmijët.

Produktet që mund t'ju pëlqejnë

Iso Whey Zero 2270g

WHEY PROTEIN IZOLAT, ME KUALITET PREMIUM PASHEQER*, PA LAKTOZE* DHE PA GLUTEN, ME NATIVE WHEY IZOLAT SI PERBËRËS...
-15% 7 353 Lekë 8 650 Lekë

Iso Whey Zero 908g

WHEY PROTEIN IZOLAT, ME KUALITET PREMIUM PASHEQER*, PA LAKTOZE* DHE PA GLUTEN, ME NATIVE WHEY IZOLAT SI PERBËRËS...
-15% 3 740 Lekë 4 400 Lekë